Ergonomiškos žaidėjų kėdės

Ergonomiškos žaidėjų kėdės

Ergonomiška žaidimų kėdė, be abejo, labai svarbi priemonė kiekvienam žaidėjui darbo ir žaidimų metu. Tinkamai suprojektuota ir pagaminta kėdė yra geriausias kompanionas pavojingose ekspedicijose - o ne faktorius atsakingas už visos ekspedicijos žlugimą. Puikiai tinkanti prie kūno kėdė, žaidėjui yra pagrindinis faktorius, gerinantis darbo ir žaidimų komfortą, pasitenkinimą ir produktyvumą.

Kas yra "ergonominė žaidimų kėdė"? Kaip pasirinkti?

Žaidimų kėdė - atlošo aukštis

Vienas iš pagrindinių kriterijų, iš kurių susideda žaidimų kėdės ergonomika -atlošo aukštis. Jis turėtų apimti bent jau asmens, kuris sėdi ant jo ūgį. Bet iš tikrųjų - tai kuo aukštesnis, tuo geriau nugarai. Todėl svarbu atkreipti dėmesį į informaciją, kokiam ūgiui yra skirta kėdė.

Žaidimų kėdė – atlošo forma

Ergonomiška kėdė yra ta, kuri atitinka natūralias žmogaus formas. Stuburas yra ne tiesi linija, jo forma primena raidę "S" – štai kodėl atlošas turi būti profiliuotas.

Žaidimų kėdė – sėdimoji dalis

Labai svarbu yra sėdimosios dalies plotis ir tinkamas kietumas. Per siaura sėdynė ir netinkamas kūno svorio pasiskirstymas šlaunyse sukelia neįprastą viso kūno įtampą. Kita vertus, pernelyg minkštas sėdimosios dalies paviršius pernelyg atpalaiduoja pilvo raumenis ir stuburą, todėl bus figūra susikūprina, sulenkiami pečiai, krūtinė.

Žaidimų kėdė – aukščio reguliavimas

Tinkamas kėdės aukštis prie stalo užtikrina teisingą kūno laikysena. Per aukštos kėdės, kurios nėra reguliuojamos, verčia susikūprinti, kad kompiuterio monitorius būtų jūsų akių lygyje. O per mažas sėdimosios dalies aukštis greitai nuvargins kaklo ir pečių raumenis.

Žaidimų kėdė – reguliuojamas atlošas

Reguliuojamas atlošas, nors atrodo ne ypač reikalingas, iš tiesų, užtikrina nugaros atramą skirtingais kampais. Neįmanoma sėdėti tiesiai prie stalo valandomis - tiek kūnas, tiek smegenys pavargsta ir reikia periodiškai keisti kūno padėtį. Tai veikia ne tik atpalaiduojamai, bet, visų svarbiausia - stimuliuojamai.

Žaidimų kėdė – reguliuojami porankiai

Jei dirbate ar žaisti kompiuteriu jūs naudojate klaviatūrą ir pelę, verta atkreipti dėmesį į porankių aukščio reguliavimo galimybę. Jie padeda išlaikyti teisingą kūno padėtį ir neleidžia nuvarginti rankų, pečių ir kaklo raumenų.

Žaidimų kėdė – papildomos pagalvės

Ergonominėse kėdėse yra papildomų atramų (pagalvėlių) - dažniausiai juosmeniui ir kaklui. Tai neabejotinas privalumas, kuris leidžia reguliuoti sėdimą poziciją pagal kūno poreikius.

Žaidimų kėdė – konstrukcija

Tvirta žaidimų kėdės konstrukcija taip pat turi įtakos jos ergonomikai. Pakankamai stabili kėdė, kai nėra nė menkiausio nereikalingo judėjimo, užtikrina komfortą ir saugumą.